Hosting Yenileme Şartları

Domain Nedir, Hosting Nedir, Tescil Nedir, Transfer Nedir, Domain ( Alan Adı ) ve Hosting ( Alan Yeri ) Tescil, Yenileme ve Transfer İşlemleriniz Hakkında Detaylı Bilgiler.

Domain ( Alan Adı ) Tescil işlemleri 1-5 Yıl Süreyle Yapılmaktadır. Tescil Sırasında Girilen Kişisel Bilgiler bu Alan Adı için Sahiplik Bilgileri Özelliğini Taşımakta Olup, Yenileme ve Transfer Sırasında Kullanılacak Bilgilerdir.

Hosting ( Alan Yeri )

İnternet Sitelerinin tüm kodlarını içeren sayfaların, fotoğraf, video ve ses dosyalarının barındırıldığı adınıza kiralanan ve kullanıcıların erişimine sunulan, tercihinize göre limitlendirilerek bir IP üzerinden direk domain ile bağlantılı kurgulanan adınıza tahsis edilmiş kiralık disk alanlarıdır. En az 1 yıl süreyle kiralanabilmektedir.

 

balahan hosting servisi

 

Transfer Kodu

Domainlerin bir başka hosting sağlayıcısında barındırılması için istenilen auth code / transfer kodu ile gerçekleştirilmek istenilen işlemlerin domain süresinin bitimine 30 gün kala yapılması önerilmektedir. 30 Gün önce başlatılması önerilen Transfer işlemi bu süre içinde ancak tamamlanacağı için yayın kesilmesi yaşanmaması için önemlidir.

Hosting Alan Şifreleri 

Hosting Sağlayıcıları her yayınladıkları internet sitesini her ay BTK’ya bildirmek mecburiyetindedir. Bu durumda, Sitenin şifrelerini almak isteyen tescil sahipleri ile İşlerini Garantiye Almak İsteyen Hosting Sağlayıcıları arasında Taahütname imzalanması gerekmektedir. Bu Taahütname Özetinde, Site Sahibinin İnternet Sitesini Devraldığını ve Tüm Sorumluluğun Artık Kendisinde Olduğunu İfade Eder.  Kimi Hosting Sağlayıcıları Bunu Okudum Anladım, ile mecburi tıklanmayla erişilen sayfalarında kimi de direk sunar. Bu yöntemlerin uygulanması tamamen işletmenin insiyatifindedir. Ancak bilinmelidir ki, şifreleri temin ettikten sonra tüm sorumluluk site sahibindedir.

Balahan Hosting ve Domain Fiyatları
ONLINE DESTEK